Diakoni

  • Autor: Matta Smethurst
  • Dostępność: 85
  • 28.00 zł


Diakoni są niezbędni dla zdrowia kościoła, jednak istnieje wiele zamieszania, jeśli chodzi o biblijny opis ich służby. Jaka jest nadana im przez Boga rola w lokalnym
zborze i jak to odnosi się do ogólnej misji Kościoła? W tej krótkiej książce Matt Smethurst pokazuje, że diakoni są wzorowymi sługami powołanymi do zaspokajania konkretnych potrzeb, organizowania i aktywizowania aktów służby, zachowania jedności trzody i wspierania służby starszych. Odrzucając powszechne błędne przekonania, Smethurst oferuje praktyczne wskazówki dotyczące wybierania diakonów i pomagania kościołom w rozwoju.

„Żyjemy w czasach dramatycznych skrajności. Służba starszych zboru i diakonów jest obecnie w wielu zborach nieznana i niepraktykowana, a to wynika z wieloletniego zaniedbania biblijnego nauczania w tym temacie. Niestety, wielu ewangelikalnych chrześcijan w krajach zdominowanych przez rzymski katolicyzm czerpie z tej denominacji swoje wzorce zarządzania zborami. Kładziemy nacisk na szkolenie pastorów, którzy na wzór rzymskokatolickich proboszczy zajmują się samodzielną służbą nauczania, duszpasterstwa i zarządzania zborami. Na drugim skrajnym biegunie mamy zbory zorganizowane jak świeckie korporacje, gdzie każdy członek zboru ma przydzieloną „służbę”
i jest aktywnym trybikiem w kościelnej machinie, bez należytego przygotowania i bez baczenia na biblijne wymagania stawiane osobom posługującym w Kościele Pana Jezusa. Niniejsza pozycja rzuca nam wyzwanie do weryfikacji naszych poglądów i zborowych praktyk w realizacji wielkiego dzieła budowania Kościoła”.

Paweł Jurkowski, starszy Kościoła Zbawiciela w Wejherowie


„Książka Matta Smethursta Diakoni pozwoli osobom już zaznajomionym z tematem uporządkować swoje poglądy na temat znaczenia i roli diakonów w życiu lokalnego kościoła. Dzięki niej na nowo przypomnimy sobie, jak ważni są diakoni dla funkcjonowania społeczności ludzi wierzących. Dla czytelników, którzy nie znają tego zagadnienia i nigdy nie zastanawiali się nad znaczeniem służby diakonów w lokalnej wspólnocie, z pewnością książka stanowi dobry materiał, udzielający poznania oraz zrozumienia znaczenia roli diakonów we współczesnym Kościele. Czytając książkę odkryłem na nowo, iż diakoni są tymi, którzy pomagają starszym zboru i pastorom, wspierając ich w pracy, lecz nie kreując przy tym swojej własnej służby we wspólnocie.
Serdecznie zachęcam do przeczytania tej publikacji, a tym samym odkrycia tego, jak Kościół, w którym służą diakoni, może rozwijać się i poszerzać zakres swojego działania”.

Joachim Polk, organizator obozów chrześcijańskich WideOpen, misjonarz, KCHB Wisła

„Drogi czytelniku, to wspaniała książka! Jest ciekawsza i ważniejsza niż przypuszczasz. Myślisz, że muszę to powiedzieć, bo to ma być zachęta do przeczytania książki? Poświęć chwilę, otwórz pierwszy rozdział i przeczytaj pierwszą stronę — tylko pierwszą! — a potem wróć do tej notki. Jest w niej wiele innych stron, które są tak samo dobre! Powinieneś teraz kupić tę książkę i ją przeczytać. Idź i zdobądź więcej egzemplarzy i zaproś ludzi w twoim kościele do przestudiowania jej. Będą zachęceni, a wasz kościół otrzyma pomoc w rozwoju!”

Mark Dever, pastor, Capitol Hill Baptist Church, Waszyngton, DC

Napisz opinię

Proszę zalogować się lub zarejestrować się aby napisać opinię.
Produkty powiązane

Biblijny kościół

Biblijny kościół

Oprawa miękka, 180 str. Przykrą prawdę stanowi fakt, że dużo wiernych ewangelii kościołów nie doświa..

23.00 zł

Tagi: diakoni, starsi, zbór, słudzy